Wróć do listy aktualności
2021-03-03

Laboratorium - cotygodniowy cykl "Ciekawostki z Detal-Met"

W tym miesiącu rozpoczynamy serię dla ciekawych chemicznego świata. Mamy przyjemność przedstawić Państwu sfinalizowany w 2020 roku projekt laboratorium. Głównym celem laboratorium jest badanie i kontrolowanie surowców dostarczanych od producentów oraz wyrobów gotowych, powstających na terenie naszego zakładu. Co środę na stronie będziemy publikować kolejno sprzęty znajdujące się w naszym laboratorium naukowo-badawczym wraz z opisem ich funkcjonalności i wpływem na kontrolę jakości w naszym zakładzie.

     Rok 2020 był dla naszej firmy rokiem, który obficie zaowocował w dziale naukowo-badawczym. Sfinalizowano bowiem projekt laboratorium jak również zakup sprzętu z renomowanej firmy SCITEQ. Nowy obiekt naukowo-badawczy składa się z dwóch części laboratorium.

     W pierwszej znajdują się sprzęty działające na bazie wyższej temperatury (plastometr, piec grzewczy, wago-suszarka), sprzęt do badań właściwości mechanicznych i wytrzymałościowych (młot udarnościowy) wraz ze sprzętami kontrolno-pomiarowymi czy sprzętami do pomiaru masy (suwmiarki, waga).

    W drugiej części dominują sprzęty gabarytowe (dwustrefowa maszyna do termocykli, maszyna ciśnieniowa wraz z szafą sterującą oraz maszyna wytrzymałościowa i frezarka). Maszyny kontrolno-pomiarowe posiadają odrębne funkcje w laboratorium naukowo-badawczym. Każda z nich ma za zadanie badanie jakości wyrobów gotowych jak również surowców przed i po poddaniu ich procesom przetwórczym.

    Nowe laboratorium gwarantuje nam lepszą kontrolę jakości wyrobów gotowych jak również odróżnia nas od niektórych producentów poprzez jego innowacyjność i rodzaj stosowanych sprzętów kontrolnopomiarowych. Jest to czynnik, który będzie miał wpływ w przyszłości na umocnienie pozycji rynkowej firmy jak również wzrost konkurencyjności wyrobów pod względem kontroli ich jakości.